Активний

Спортивний майданчик під тренажери для вихованок КУ «Пугачівський психоневрологічний інтернат» Житомирської обласної ради

Проєкт здійснює
Благодійний фонд "Об'єднання світових культур"
Необхідна сума: 132 446,00 грн.
Залишилось зібрати: 129 313,92 грн.
Про проєкт

Підвищення рівня життя найбільш незахищених категорій дітей та молоді постійно перебуває на порядку денного Благодійного фонду «Об'єднання світових культур».

Пугачівський психоневрологічний будинок-інтернат знаходиться у Житомирській області за адресою: вул. Центральна, 1, с. Березневе, Коростенський р-н, 11571. Контактна особа: Петренко Леся Броніславівна.

Цей інтернат став домівкою для 100 дівчат, всі вони інваліди ІІ групи з діагнозом «Олігофренія в стадії імбецильності», з діагнозом ДЦП, з вадами фізичного та/або розумового розвитку та психічними розладами, позбавлені батьківського піклування, сироти. Дівчата потребують особливої уваги та догляду, яких з турботою надає їм персонал дитячого будинку.

Співробітники фонду та волонтери detdom.info опікуються дівчатами з Пугачівського інтернату більше 10 років, більшість вихованок виросли на наших очах і ми стали справжніми друзями. Кожного разу, приїжджаючи до дівчат чи влаштовуючи для них екскурсії, ми намагаємося їх радувати подаруночками чи спеціальною програмою, враховуючи інтереси та вподобання кожної вихованки.

Дівчата всі різні: одні – мовчазні сидять в кутку кімнати, другі – активно борються за увагу та ласку, третім подавай різні спортивні заняття та змагання. Одні – безперервно бігають від волонтера до волонтера і обнімаються, інші – нерухомо застиглі в одній позі. Але за всім цим шумом, гамом та тишею ховається оголена душа кожної дитини. Дивишся – доросла дівчинка, підліток, а у процесі спілкування вона поводить себе як маленька дівчинка, яка радіє від того, що просто нас бачить.

Що потрібно дитині? Дитині особливій, яка, на жаль, виховується у будинку інтернатного типу?.. Звичайно, турбота, тепло та підтримка!

Все починається з уміння радіти і співчувати, співпереживати, відгукуватися на відчуття інших і тримати свою душу відкритою. Коли говоримо про людину «добрий», то маємо на увазі, що вона готова прийти на допомогу іншому, роблячи це не заради вигоди, а безкорисливо, за велінням серця.

Більшість вихованок закладу, маючи індивідуальні особливості, не можуть навчитися читати і писати, але попри це розвивають творчі здібності: малюють, вишивають бісером, співають, танцюють, а тепер ще й мріють займатися на вулиці, спортивною гімнастикою на вуличних тренажерах.

Вуличні тренажери — класна альтернатива спортзалу, котрого у Пугачівському психоневрологічному будинок-інтернату немає. Відвідуючи дівчат, волонтери використовують підручні засоби для фізичних вправ. А регулярні зайняття на тренажерах дадуть чудову можливість розвивати у дівчаток хорошу реакцію, точну координацію рухів, фізичну силу і витривалість організму.

Регулярні тренування дозволяють досягти вражаючих результатів – як для тіла, так і для самооцінки. Заняття підвищують упевненість в собі і знімають напругу. Ніхто не стане сперечатися, що займатися спортом корисно, особливо для здоров'я. Що завдяки його впливу дівчатка ростуть більш міцними і витривалими, застуди бувають рідше, а імунітет стійкіший.

Сила волі і характер теж не стоять осібно. На заняттях діти будуть вчитися долати себе і свої слабкості, йти вперед і не здаватися, формувати сильну особистість, здатну досягти багато чого. Фізична активність завжди пов'язана з різноманітними перешкодами і труднощами. Крім вище перерахованого, не варто випускати з уваги і соціальну сторону спорту – заняття в колективі. На спортивних заняттях дівчатка вчитимуться спілкуватися, співпереживати і допомагати, бути частиною команди, знаходити компроміс.

Завдяки організаторці Національного арт-фестивалю «Міні Міс та Містер України», «Королева України» Наталії Ковольовій, членкині журі конкурсу Оксані Золотухіній, яка є координатором волонтерської групи detdom.info, та учасникам конкурсів вже закуплено вуличні тренажери для інтернету, ПРОТЕ щоб дівчата почали займатися на них, необхідно облаштувати саму територію, виділену під спортивний майданчик, та встановити ці тренажери.

Саме тому в рамках Благодійного проєкту «Активне дозвілля» програми «Зробимо життя дітей кращим» Благодійного фонду «Об’єднання світових культур» та волонтерів із detdom.info ми звертаємося за допомогою у зборі коштів для облаштування спортивного майданчика для вуличних тренажерів у Пугачівському психоневрологічному інтернаті Житомирської обласної ради.

Необхідна сума для облаштування спортивного майданчика складає 132 446,00 грн. Кошторис додається.