Активний

Оздоровлення та відпочинок у Карпатах

Проєкт здійснює
Благодійний фонд "Об'єднання світових культур"
Необхідна сума: 105 000,00 грн.
Залишилось зібрати: 105 000,00 грн.
Про проєкт

КЗ «Коростишівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Житомирської обласної ради функціонує з 1954 року для дітей з вадами розумового розвитку. Вона є навчально-виховним і корекційно-розвивальним закладом освіти, що забезпечує вихованцям загальноосвітню підготовку за спеціальними навчальними планами, програмами і підручниками в поєднанні з тривалим оздоровленням та корекцією психофізичних вад розвитку.

У спецшколі-інтернаті виховується 93 дитини віком від 7 до 18 років. Серед них є діти, які мають вади психофізичного розвитку з діагнозом легкої і помірної розумової відсталості, є діти, котрі не знають батьківської опіки та материнської ласки, є діти, котрі зазнали знущання. Практично всі діти в інтернаті з неблагополучних сімей.

Контакти КЗ «Коростишівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Житомирської обласної ради:

Адреса: вул. Івана Кочерги, 1, м. Коростишів, Житомирська обл., Україна, 12505 e-mail: zosh4@kr.zt.ukrtel.net Контактна особа: Директор Макарчук Віталій Іванович

Найбільше, що вражає під час спілкування з вихованцями, – це погляд дорослої людини на дитячих обличчях. По-дитячому наївний, сповнений щирої радості, він ніби наскрізь пронизаний сміливістю і не властивою для їхнього віку мужністю протистояти усім життєвим перешкодам. Хлопці та дівчата завжди галасують дзвінким сміхом, радіючи приїзду волонтерів. І до болю важко усвідомлювати, що більшість із них, незважаючи на свій ще зовсім юний вік, зазнали пекло нелюдських страждань… Але всі вони долають труднощі, стають на ноги, намагаються отримати освіту та знайти своє місце у житті. А педагогічний склад школи-інтернату допомагає їм у цьому, гідно виховуючи дітей.

Під час карантину, зумовленого пандемією Сovid-19, більшість дітей на період канікул змушені були повернутися додому, і деякі потрапили у пекло, бо фактично їм нікуди було повертатися. Часто вони жили впроголодь, бо їхні батьки за різних обставин не здатні забезпечити своїм дітям гідного піклування і виховання в родині. А про оздоровлення таких дітей у родинах взагалі не йдеться. У телефонній розмові з вчителями вихованці казали, що хочуть назад до школи, бо «вдома погано».

Повернувшись до школи-інтернату першого вересня, деякі хлопчики та дівчатка були такі брудні, що по запаху здавалося, що упродовж перебування вдома їх взагалі ніхто не мив та не прав їм одяг. Деякі діти на запитання «Чим їх годували?» відповідали так щиро – «борщом» із приправи, або супом із приправи Мівіни, але це на свята…

В умовах карантину, нестачі кадрів, службам не завжди вдається вчасно виявити проблемні випадки, а в деяких громадах навіть не знають про те, що діти перебувають у родинах зі складними життєвими обставинами.

Закликаємо простягнути руку допомоги та забезпечити вихованцям інтернату незабутні канікули, здорове і повне пригод дозвілля, бо ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ!

Відпочинок у горах – це не лише естетична насолода, а й величезна користь для дитячого організму. Головна перевага клімату середньогір'я буковинських Карпат полягає в позитивному впливі на кровоносну систему, органи дихання та інші системи організму. Вихованці зможуть оздоровитися, навіть просто насолоджуючись панорамними краєвидами та неспішними прогулянками.

а під час відпочинку на дітей ще чекають виїзд в гори, водні процедури та плавання в басейні, риболовля та джип-тур в Карпатах, а також вечірні барбекю, які традиційно проводяться на території табору, екскурсії до місцевих творчих майстерень та до природних заповідників.

Виїзд в гори дозволить дітям відкрити для себе нові горизонти і знайти нові захоплення. Англійці кажуть, що вид на гори коштує мільйон доларів, і, напевно, вони мають рацію – ніщо так не наповнює тишею і не додає енергії, як ранковий вид на величні, гірські вершини, що пахнуть спокоєм.

Плавання в басейні з джерельною водою принесе не тільки приємні відчуття, але і користь для здоров'я. Водні процедури – це тренування стійкості організму, розслаблення і тренування м'язів, лікувальний ефект. Вони особливо корисні для дітей. Крім користі для здоров'я, такі процедури дарують ще й море яскравих емоцій.

Джип-тур в Карпатах – це справжня пригода для сильних хлопців і безстрашних дівчат, яка допоможе їм повірити в свої сили, подолати будь-які перешкоди та відчути справжнє почуття перемоги.

Риболовля – ідеальний спосіб релаксації та відпочинку. Це заняття вимагає цілковитого спокою та зосередженості. Взявши до рук вудку, діти зануряться в процес рибальства, а потім – приготування їжі.

Хто поїде на відочинок? 10-12 дітей від 8 до 16 років – вихованці Коростишівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Житомирської області у супроводі декількох вихователів.

Коли? Канікули, тур на 8 днів, 7 ночей.

Де? Табір базується в безпечному місці, в самому серці Карпат, оточене вічнозеленими смереками, мальовничими гірськими краєвидами, свіжим повітрям та мінеральними водами. Селище Славське Львівської області розташоване у сонячній долині, ніби в амфітеатрі, в місці злиття двох річок — Опору і його притоки Славки, на висоті 590-600 м над рівнем моря. Зі всіх боків селище оточене горами. Табір – це готельний комплекс із котеджів, зі зручностями в номерах.

Яка вартість? Для однієї дитини вартість складає 7500 грн. (ціна зі знижкою для дітей, які відносяться до соціальних категорій). У вартість включено: трансфер, проживання, 3-разове харчування, програма з дозвілля, супровід.